ММС

Објавено на: 09/24/21 10:18 PM

(ВИДЕО) Карлеуша вети, Цеца исполни: Среде емисија изненади жена од публиката со подарок

Пред една година, Јелена Карлеуша и вети чанта на дама која редовно седи во публиката на „Ѕвездите на Гранд“. Секоја сабота, директорот на „Гранд“, Саша Поповиќ, ја потсетуваше на ветувањето што го даде, но залудно.

„Госпоѓата Новка стана. Ти и вети, можеш да и донесеш малку поголема чанта и да ставиш нешто во неа“, рече Поповиќ во октомври минатата година, а Карлеуша се правдаше дека е пандемија и нема време да купи. Сепак, на крајот, таа вети дека Новка конечно ќе има чанта.

Ражнатовиќ на бабата Новка и подари црна торба со синџири, а таа веднаш ја проба во емисијата.

Сега Цеца подигна жена од публиката, баба Новка, која на гледачите им е позната затоа што во емисиите се споменуваше како постојан член на публиката и ја изненади.

„Крајно време е да ви се даде она што го заслужувате со години напорна работа“, и рече Марија Шерифовиќ на Новка додека Цеца и ја подари новата чанта.

„Ви благодарам, пријатно сум изненадена, иако се надевав дека Цеца ќе донесе чанта“, искрена беше Новка, а ова беше проследено со огромен аплауз.

Извор: Нова.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1