ММС

Објавено на: 09/24/21 6:30 PM

Традиционален италијански колач со сливи – Готов за помалку од 40 минути

Традиционален колач од северот на Италија е вистински рај за стомакот, но и за очите. Многу лесно се подготвува, пристигнува за помалку од 40 минути, и има совршен вкус, така што немате изговор да не ја пробате сами оваа торта со сливи.

Потребни состојки:

300 гр мазно брашно

200 гр рикота

70 гр шеќер

2 лажички прашок за пециво

Прстофат сол

90 мл млеко

60 мл маслиново масло

1 јајце, изматено

20 свежи сливи, преполовени и без семки

Путер за подмачкување на калапот

Подготовка:

Подгответе го тестото така што ќе го измешате брашното, рикота, шеќер, прашок за пециво и сол во голема чинија. Потоа додадете млеко, масло и јајце додека не добиете мазно тесто што може да се направи со рака. Обликувајте го во топка и оставете го да одмори додека ги подготвувате сливите.

Расукајте го тестото на дебелина од околу 2,5 см и ставете го во плех за печење претходно намачкан со путер. Калапот може да биде и квадратна форма за класични колачи. Ставете го тестото во сад и лесно израмнете ја површината со прстите. Лесно притиснете ги поделените сливи во тестото, со исечената страна надолу.

Печете на 200 степени 30 минути или додека сливите не омекнат и не се сварат, а одозгора колачот да добие златна боја.

Извор: Ноизз.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1