ММС

Објавено на: 09/23/21 6:38 PM

Нови фотографии од Деми Ловато кои се доказ што прават дрогата и алкохолот врз човекот

Поп ѕвездата Деми Ловато беше главна цел на папараците оваа недела, кога излезе на лежерна прошетка надвор од куќата. 29-годишната пејачка беше фатена од фотографите во друштво на пријателка, а таа носеше едноставна тренерка, обична маица, а лицето го криеше со очила за сонце и капа.

Пејачката се здебели неколку килограми и ја промени фризурата, па всушност е далеку од она што го паметиме од почетокот на нејзината кариера. По последната рехабилитација, таа рече дека се чувствува добро, и дека има намера да остане така.

Таа беше придружувана од телохранител, а пред само неколку дена, Деми откри дека планира да ја објави документарната серија „Неидентификувани“.

Се работи за серија која ја следи пејачката и нејзините пријатели за време на авантура во националниот парк Џошуа Три, каде што бараа вонземјани.

„Имав неверојатно искуство во Џошуа Три и сакам да откријам што навистина се случило таму“, рече пејачката неодамна за медиумите.

Ловато нормално нема влакна на јазикот кога станува збор за нејзините ментални проблеми.

Таа порано зборуваше за депресија, нарушувања во исхраната и зависности, и не е тајна дека во неколку наврати била на клиники за рехабилитација. Таа неодамна во документарец откри дека била силувана како тинејџерка.

Кога имала 18 години, Деми отишла на клиника за рехабилитација. Таа страда од биполарно растројство и се бори со зависност од дрога и нарушување во исхраната. Таа беше чиста неколку години. Сепак, таа подоцна призна дека се бори со алкохолизам и продолжува да зема дрога. Во јуни 2018 година, таа се предозира и за малку ќе починела. Поминала две недели во болница и повторно беше во центарот за рехабилитација.

Ловато никогаш не ги криеше своите проблеми, а еден од нив беше и врската со отец Патрик, со кого ги прекина сите врски и никогаш не го промени тоа. Често спомнуваше колку нејзиниот татко бил насилен кон неа и нејзината мајка.

„Тој беше злобен, но сакаше да биде добра личност. Сакаше да го спаси своето семејство, но сепак рече дека е среќен за мајка ми кога таа повторно се омажи“, рече Ловато во интервјуто. Нејзиниот татко почина во 2013 година како резултат на рак, а подоцна пејачката раскажа како бил ментално болен.

Минатата година таа објави дека е свршена со своето момче Макс Ерих, но наскоро објавија дека раскинале. Макс го скрши срцето на пејачката, а набргу потоа најде нова девојка. Се шпекулираше дека причина за раскинување на нивната свршувачка е друга пејачка, поточно Селена Гомез. Деми наводно не можела да ги поднесе гласините за пораките што Макс ги испратил до нејзината колешка и пријателка во 2015 година, во кои тој ги споредувал двете, и и рекол на Селена дека е поубава и дека пее подобро.

Извор: Нова.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1