ММС

Објавено на: 09/23/21 2:32 PM

(Видео) Северина не се плаши да не ја удри струја среде концерт

Славната Северина на последниот настап во Винковци одби да земе чадор од обезбедувањето, но продолжи да го држи микрофонот и покрај силниот дожд иако тоа беше ризично по нејзиниот живот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

На Инстаграм таа откри детал кој ги шокираше обожавателите.

– Ми рекоа од обезбедувањето дека не смеев да го допирам микрофонот, дека може струја да не удри. Го знаев тоа, но знаев и дека струјата нема да ми смени ништо. Татко ми 30 години работеше во Електродалмација, претпоставувам дека тоа ја Бога се зема во предвид – започна Северина.

Таа рече дека пробале да ја убијат и посилни “волти“ но се уште сјае.

– П.С. се шегувам. Не го пробувајте ова дома. Ниту на сцената, никаде. Опасно е – им рече Севе на воодушевените фанови кои ја затрупаа со коментари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

 

Извор: 24sata.hr

 

Фото: Инстаграм

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1