ММС

Објавено на: 09/22/21 10:21 PM

Неволја во рајот – Џенифер Лопез и Бен Афлек ќе мора да се разделат

Фановите на Џенифер Лопез и Бен Афлек деновиве дојдоа до интересно откритие.

Љубовната приказна на Џенифер Лопез и Бен Афлек беше под лупата на јавноста откако поранешните свршеници одлучија да се смират, а нивните обожаватели деновиве дојдоа до интересно откритие прилично ги изненади.

Џенифер и Бен не се следат еден на друг на своите профили на Инстаграм, иако неколкупати досега објавија заеднички фотографии таму. Актерот моментално следи само 94 профили. Од друга страна, неговата сакана следи 1315 профили, вклучувајќи ги и нејзините фан страници, но Бен не е на таа листа. Џенифер објави фотографии со Бен од нејзината прослава на 52 роденден, но таа не го означи на нив.

Некои го оправдуваат ова со фактот дека во ретки моменти не се еден до друг, па затоа немаат потреба да ја покажуваат својата љубов на социјалните мрежи, а некои веруваат дека тоа е дури и тајната на нивната добра врска.

Сепак, ова наскоро може да се промени бидејќи и двајцата имаат исполнет деловен распоред што ќе ги одведе во спротивни насоки. Бен треба да се упати кон Тексас за неколку дена за да снима нов филм „Hypnotic“, а Џенифер треба да отпатува за Канада во октомври за да го сними својот нов филм. Извор близок до нив откри дека по тие напорни месеци, тие ќе ги поминат Божиќните празници заедно, водејќи сметка дека нивните деца се приоритет.

“И двајцата ќе земат пауза. Џенифер е посветена на децата за Божиќ, а и Бен сака да го помине со своите деца”, рекол извор за списанието “Пипл”.

Можеби токму тоа е причината за полошото расположение на Бен на фотографиите што неодамна ги направија папараците, што ги предизвика гласините за првите неволји во рајот на овој пар.

Извор: Дневник.хр

Фото: Профимедиа


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1