ММС

Објавено на: 09/22/21 6:38 PM

Пцуев, но не на Ален: Тифа од „Бјело дугме“ откри се за инцидентот со колегата

Младен Воичиќ Тифа ги коментираше честите приказни за несогласување со Ален Исламовиќ.

Последен пат ситуацијата наводно ескалирала на концертот на „Бјело дугме“ во Белград. Во тоа време, Тифа наводно го пцуел Ален, па дошло до физичка пресметка.

“Тоа е апсолутно неточно. Јас и Ален сме во добри односи. По Будва, ние сме ” здраво на здраво”, се гледаме на сцена … Сега во Ушче, тоа нема апсолутно никаква врска со она што го пишуваа”, рекол Тифа.

„Единствено што се случи, па некој погрешно протолкуваше – на самиот почеток на концертот, кога Горан не знаеше од каде доаѓа песната, полудев и реков:„ У п *** у материну “. Не беше упатено до него или никого, туку општо “, додал тој.

Потсетуваме, медиумите пишуваа дека на концертот во Белград, конфликтот меѓу Тифа и Исламовиќ ескалирал при изведбата на песната „Ружица си била“. Кога Тифа требаше да го отпее својот дел од песната, Ален одеднаш почна да пее. Тифа, како што беше напишано, потоа се разбеснил, ја фрлил бубицата и побегнал од сцената.

Војичиќ претходно му замери на Исламовиќ дека пеел дел од песната наменета за него. Тоа се случи пред неколку години во Будва, кога имаше физичка пресметка помеѓу пејачите.

Извор: Курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1