ММС

Објавено на: 09/22/21 4:34 PM

(ВИДЕО) Падна првиот снег во соседството

Првиот снег падна на Стара Планина во Србија, на надморска височина над 1.500 метри, а побеле и на Копаоник.

Според податоците од автоматската метеоролошка станица на Бабин Зуб, температурата на воздухот на Стара Планина, во околината на Бабин Зуб и на Јабушки рамнини, на трасата за гондола, е околу нула Целзиусови степени.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by InfoKOP (@infokop)

Во тек е формирањето помала снежна покривка, а прекинот на врнежите се очекува во текот на ноќта, пренесува РТС.

Извор: Ба.Н1инфо.ком

Фото/Видео: Инфокоп.нет


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1