ММС

Објавено на: 09/22/21 4:11 PM

Ретки фотографии од семејниот албум – Марина Туцаковиќ со сопругот и синовите

Во домот на Марина и Фута секогаш било весело. Поради нив, една мала улица во Врачар имаше посебен шарм.

Марина зборуваше за Фута како „клип или господар на ситуацијата“, тој беше глава на семејството за неа. Фута беше омилен гостин во својот дом, секогаш со нетрпение очекуван и добредојден. И кога се создавале големи композиции, немаше недостаток на време за играње со децата.

– Тука во Врачар, пораснав и живеев убаво детство без бури. Ќе бидам среќна ако поминат и двата сина така. Во моментов, многу е тешко да се справите со нив. Тие се мали и палави, полни со енергија, но и талентирани на нас, посочи Марина.

За жал, среќните времиња што Марина ги сонуваше за своите синови не ги дочека еден од нив, постариот син Милош, кој почина на 24 -годишна возраст. Покрај Милош, Марина има и син, Милан.

Животот на најпознатиот српски текстописец за неполна година го одбележаа две трагедии. По ненадејната смрт на нејзиниот син, починала и нејзината мајка.

Извор: Новости.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1