ММС

Објавено на: 09/21/21 8:50 PM

(ВИДЕО) Менувам купишта пелени – Борис Џонсон призна колку деца има

Британскиот премиер и неговата сопруга Кери на крајот на јули објавија дека очекуваат уште едно бебе.

Британскиот премиер Борис Џонсон, кој се подготвува да го дочека своето второ дете со сопругата Кери, се чини дека за првпат потврди дека веќе има шест деца.

Во разговор за Ен -Би -Си за време на неговото патување во Америка, Џонсон беше запрашан како е да се биде татко и да се води државата, објави „Скај њуз“.

– Фантастично е. Тоа е многу работа. Многу е работа, толку ќе ви кажам, но го сакам тоа, апсолутно го сакам и сакам да знаете дека менувам купишта пелени – рече Џонсон.

На прашањето дали во моментов има шест деца, откако неговиот прв син со Кери, Вилфред, се роди во април 2020 година, Џонсон одговори:

-Да

Џонсон конечно стави крај на мистеријата во врска со бројот на неговите деца, пишува „Скај њуз“. Има четири деца со неговата поранешна сопруга Марина Вилер, но исто така, тој имаше дете во 2009 година во врска со Хелен Мекинтајр.

Британскиот премиер доби син со неговата тогашна свршеница Кери Симондс во април минатата година. Тој стана првиот британски премиер по 250 години што се оженил за време на неговиот мандат, и ова е негов трет брак по ред. Но, тој секогаш се воздржуваше да каже точно колку деца има.

Иако новинарите го прашаа неколку пати колку деца има, Џонсон никогаш не сакаше да каже. Познато е дека во вториот брак со Марина Вилер, од која се разведе минатата година, тој имаше четири деца – Лара Летиција, Мила Артур, Касија Пичис и Теодор Аполон.

Во 2009 година, Џонсон имаше вонбрачно дете со Хелен Мекинтајр. Следуваа години правна борба за да се сокријат тие информации од очите на јавноста. Меѓутоа, Апелациониот суд во 2013 година заклучи дека јавноста има право да биде информирана за тоа, бидејќи Џонсон е јавна личност.

Џонсон првпат се ожени во 1987 година. Неговата прва сопруга беше Алегра Мостин-Овен, со која се запозна за време на студиите. Овој брак траеше до 1993 година, кога се разведоа затоа што Борис ја изневери својата сопруга со Марина Вилер, познаник од детството.

 

Седум години откако склучи втор брак со Милер, од кого се разведе минатата година, Џонсон започна афера со Петронел Вајат, ќерка на славниот британски новинар Вудроу Вајат. Потоа, во 2006 година, тој започна врска со новинарката Ана Фазакерли.

Иако се уште беше во втор брак, Џонсон ќе започне трета вонбрачна врска, овој пат со Мекинтајр, која останува бремена во 2009 година. Од таа врска, тој ја доби ќерката Стефани. Таблоидите дознаваат за тоа следната година, а потоа започнува аукцијата за тоа колку деца всушност има актуелниот премиер, и тогашниот градоначалник на Лондон.

Отпрвин, Џонсон не сакаше да го признае девојчето, а приказната да биде поконтроверзна, партнерот на нејзината мајка, Вилијам Кеш, потоа го презеде старателството над неа. Тој детално опиша во својата книга како реагирал кога дознал кој е таткото на детето на неговата девојка и како ја прифатил Стефани како негова ќерка.

Британскиот премиер и неговата сопруга Кери на крајот на јули објавија дека очекуваат уште едно бебе.

Извор: Еспресо.ко.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1