ММС

Објавено на: 09/21/21 5:23 PM

Шест работи кои кралицата Елизабета ги носи во своите скапи чанти и не излегува без нив

Кралицата Елизабета не ја напушта куќата без чанта, и секогаш има шест клучни работи во неа.

Секогаш станува збор за дизајнерски модели на нејзиниот омилен бренд Лаунер, чии цени се движат околу 2.500 долари, а кралицата има над 200 во својата колекција.

Но, она што таа го носи во своите скапи чанти, всушност е типично за повеќето жени.

Како што открива списанието „Пипл“, секогаш има шест клучни работи во чантата.

Таа никогаш не ја напушта куќата без марамчиња, а на погребот на сопругата на принцот Филип носеше едно од неговите, направено од свила.

Во торбата секогаш има крем за раце со масло од сусам и екстракт од јапонска црница, кој и е омилен. Од останатите козметички производи, таа секогаш носи кармин со себе за да може да ја освежи шминката во секоја прилика.

Секогаш е придружено со диоптерски очила што ги чува во кожна кутија, исто така од Лаунер, и пенкало од бреднот Паркер 51.

И за да го одржува својот здив свеж во сите прилики, таа секогаш носи бонбони со ментол со себе.

Кралицата, инаку, стана прабаба по 12-ти пат оваа недела, а нејзината внука принцезата Беатрис роди девојче.

Извор: Дневник.хр


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1