ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/20/21 9:34 PM

Миња Субота ќе почива крај Никола Симиќ – Водителот погребан во Алејата на великаните

Водителот, пејач и композитор Милан Миња Субота, кој почина во петокот на 83 -годишна возраст, беше погребан денеска во Алејата на заслужните граѓани, на Новите гробишта.

Познатата Миња почива покрај актерот Никола Симиќ, кој беше погребан во Алејата на заслужните граѓани во 2014 година.

На гробиштата се собраа голем број пријатели и колеги, а семејството неутешно примало сочувство. Сите заедно го испратиле Миња на вечното почивалиште.

Извор: Србијаданас.ком

Фото: e-stock


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1