ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/20/21 7:00 PM

Ако почнам да плачам, нема да застанам, ќе се загушам – Цеца прозборе после смртта на Марина Туцаковиќ

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ денеска се појави на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“, депресивна и тажна. Цеца е целосно уништена од смртта на текстописецот Марина Туцаковиќ, која почина вчера по битката со тешка болест, на 67 -годишна возраст.

– Се уште сум во шок. Иако беше во многу лоша здравствена состојба, и не е изненадувачки сето ова што се случи, но е многу тешко. Многу ме боли, чувствувам притисок на градите како да ќе се задушам – рече Цеца на почетокот на разговорот.

– Марина за мене напиша 120 текстови. Таа е некој што ми даде идентитет, кој ме сакаше безусловно. Едвај зборувам – рекла Цеца.

Извор: Блиц.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1