ММС

Објавено на: 09/20/21 9:25 AM

(Видео) Дерматолог открива кои се најчестите грешки во негата на лицето

Кога е во прашање негата на лицето, нема сомнеж дека миењето е една од основните работи кои ви овозможуваат убава кожа. Сепак, постојат неколку грешки кои многумина ја прават, а влијаат на лицето. Дерматолог, чии совети се популарни на социјалните мрежи ТикТок и Инстаграм наведува дека станува збор за четири грешки:

Не го миете лицето пред спиење
Користите погрешни средства за миење во однос на вашиот тип кожа
Пречесто се миете
Премногу ја триете кожата кога се миете

@skinmdryan

The biggest mistakes you’re making when washing your face! #skincare #beautytips #skintips #skincareroutine #fyp

♬ original sound – audios

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1