ММС

Објавено на: 09/19/21 3:34 PM

Жена на возраст од 60 години која зборува совршено англиски, но не се сеќава на нејзиното име, пронајдена на карпи остров во Хрватска

Шеесет годишна жена со крваво лице, била забележана од рибар на карпите на островот. Според британските таблоиди, таа им рекла на хрватските власти дека не знае како стигнала до непристапните карпи на островот.

Жената била спасувана од тим од 14 лица, кои морале да користат теренски возила и пешаци на километар за да стигнат до неа. Официјалните лица изјавија дека жената немала пасош, документи или мобилен телефон и дека се уште не можат да ја одредат нејзината националност.

Несреќната жена, која била толку исцрпена што не можела ниту да пие вода, била префрлена на лекување во блиската болница.

Локалните жители за веб -страницата „24 часа“ изјавија дека не им е јасно како жената стигнала до овој недостапен дел од островот, со остри карпи, каде повремено наминуваат само мечки.

„Никој не живее овде и нема животни, освен можеби диви свињи и мечки кои повремено пливаат таму во потрага по храна, но и тука нема храна“, велат локалните жители.

kurir.rs

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1