ММС

Објавено на: 09/19/21 9:54 AM

Претрес во гостиварско, пронајдена дрога

Во возило „мерцедес“, на жители од гостиварско Врапчиште, полицијата при претрес пронашла дрога.
„На 18.09.2021 околу 16.30 часот во с.Градец, гостиварско, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар ги лишиле од слобода С.Ш.(25) и В.И.(30)  од гостиварско Врапчиште, бидејќи при нивен и преглед на нивното патничко возило „мерцедес“, со гостиварски регистарски ознаки, била пронајдена марихуана, “ информираат од МВР.

Нешто подоцна, со судска наредба, извршен е и претрес во дом и помошни простории на С.Ш., при што била пронајдена и одземена марихуана. Двете лица се задржани во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот, по што ќе следуваат соодветни поднесоци.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1