ММС

Објавено на: 09/18/21 10:00 PM

Совршен есенски фустан во режија на Оливија Палермо

Најпознатата модна инфлуенсерка во светот, Оливија Палермо, се прошета по улиците на Њујорк со фустан чиј дизајн совршено еискомбиниран со различни бои и принтови. Њујоршката „it girl“ уште еднаш покажа дека има добро изострен вкус за импресивни стајлинзи.

Фустанот е еден од оние парчиња облека што ни овозможува да се негуваме и тренираме од глава до пети во трепкање на окото. Затоа, не е изненадувачки што фустаните се најчестиот моден избор на љубителите на модата. Но, за добар стил, важно е да се избере вистинскиот, а за обожаваната модна инфлуенсерка Оливија Палермо, навистинатоа  функционира.За различни прилики, без разлика дали станува збор за официјални настани или обични излегувања, таа е многу среќна што избра фустани кои се една од значајните карактеристики на нејзиниот стил.

Со својот последен стајлинг, Оливија сега повторно воодушеви, а на својот профил на Инстаграм сподели неколку фотографии на кои целото внимание го привлече со прекрасниот фустан. Направен од свила во камен беж тон, макси крој, издувани ракави, а фустанот е одлична комбинација од црвени, црни, сини и златни детали со малку ориентален допир. Фустанот сошиен под бутовите има навистина импресивен крој со потесен горен и долен широк дел, па изгледа многу елегантно, но и романтично.

Дизајнот на фустанот е потпишан од колумбиската модна дизајнерка Силвија Чераси, а овој модел се вика Каронија и се продава по цена од 1.320 евра. За да го комплетира изгледот, Оливија се одлучи за црни сандали со високи потпетици со потпис на Кристијан Лабутен и рачно изработена чанта. Многу едноставни модни додатоци совршено го надополнија стајлингот, но не го засенија прекрасниот фустан како главна ѕвезда на оваа комбинација.

Овој модел на фустан е одличен за на крајот на летото, но и непогрешлив избор за првите денови од есента. Комбинирањето со чизми, како и додавање на тренди јакна ќе создаде одличен стајлинг за постудените денови.

Преземено од: https://stil.kurir.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1