ММС

Објавено на: 09/17/21 4:38 PM

Сопругата го тепала и го оставила во измет – Познатиот актер последните денови ги поминал во тешки маки

Актерот Патрик Свејзи беше еден од најпосакуваните мажи, се приклучи на рангот на најуспешните актери, а неговата сопруга му ги загорчи последните денови. Патрик Свејзи почина во 2009 година како последица на рак на панкреасот. Имаше 57 години и, се чини, имаше љубов за целиот свет. Тој зборуваше за својата борба непосредно пред неговата смрт.

– Никогаш не сум бил човек кој се поклонува на предизвиците. Сигурно е дека минувам низ пекол, а уште поизвесно е дека ова е само почеток – рече тој во едно интервју.

Тој тогаш рече дека, нормално, се плаши од болест и се прашува зошто му се случува ова. Рече дека првите симптоми ги почувствувал во 2007 година, за време на новогодишната прослава. Бил со неговата сопруга, писателката Лиза Ним (65), со која се ожени во 1975 година, но тие немаа деца.

– Пиев шампањ, и како да пиев киселина, имав чувство дека имам жива рана во моето тело и дека истурам киселина врз него – рече тој, и ја криеше дијагнозата од сите долго време додека тој и неговата сопруга да видат како ќе се справат. Сепак, медиумите дојдоа до оваа информација и објавија дека наводно му останале само неколку недели од животот.

Дури по смртта на Патрик, станаа познати ужасни детали, меѓу кои,  и како живеел при крајот на борбата со болеста. Пријателите на Патрик тогаш за медиумите изјавија дека неговата сопруга го држела како затвореник на ранч и дека спречувала некој да дојде на посета.

Таа го занемарувала штом помладиот брат на Патрик, Дон, им го свртел грбот. Таа не била дома со часови, а кога дошол Дон, го нашол Патрик во измет и урина. Ако Патрик и Лиза се скарале, таа му удирала шлаканици и го гребела – неговите пријатели рекле дека таа наводно го изневерила Патрик, но и дека врската не функционирала пред смртта на Патрик бидејќи Лиза наводно се обидела да наметне целосна контрола врз Патрик.

Семејството на Патрик, исто така, било повредено и луто поради фактот што Лиза ги продала неговите сувенири од филмските сетови, вклучувајќи ја и кожената јакна од „Валкан танц“. Братучетката на Патрик, Даниела Свејз, тогаш покренала петиција за чување на некои од тие семејни вредни предмети, пренесува „Yahoo! News“.

Извор: Курир.рс

Фото: Профимедиа


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1