Составот на сите листи за Штип за Локалните избори 2021 - пејачи, доктори, невработени, бивши директори - ММС
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/16/21 2:39 PM

Составот на сите листи за Штип за Локалните избори 2021 – пејачи, доктори, невработени, бивши директори

Четири кандидатури за градоначалник и седум советнички листи се во трка за една градоначалничка фотеља и 23 советнички места во Штип. Вкупно 161 име е на овие седум советнички листи, каде може да се види дека има преминувања од една во друга партија, поранешни истакнати активисти кои преминале во некоја друга опција, но и верни членови, кои останале во матичната партија и добиле место на листите, а вршеле и одговорни функции.

Кандидатите се познати: Сашко Николов од колацијата на СДСМ, Иван Јорданов од коалицијата предводена од ВМРО ДПМНЕ, Симон Поликарп – Џими од ИНТЕГРА  и Ванчо Санев од коалицијата на ЛДП – ДОМ.

Ви ги презентираме листите, како што се доставени во Општинската изборна комисија (ОИК) во Штип.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7