ММС

Објавено на: 09/15/21 8:31 PM

Ирина Шајк им одржа лекција за убавина на сите – Ништо вештачко на неа, а сепак совршено

Манекенката и една од најубавите жени на светот, Ирина Шајк (35), на славниот настан Мет Гала носеше необичен фустан, кој ги воодушеви сите присутни.

Убавата Русинка ги засени сите кога се појави во проѕирна тоалета на Москино, кој само по себе имаше шарени детали.

Проѕирен беж фустан со цветни мотиви кои едвај ги задржаа нејзините гради и долг шлеп би бил доволно провокативен сам по себе, но Ирина не застана тука.

Шлицот на долниот дел од фустанот многумина ги потсети на култното издание на Анџелина Џоли на црвениот тепих.

Покрај сето тоа, таа имаше „пикси“ фризура која дополнително ги истакна нејзините очи, но и нејзините совршени црти на лицето. На пример, за многу девојки кои дури и не одат на кафе без вештачки трепки и тешка шминка, Ирина немаше ништо слично на лицето.

Природните нијанси, без тешка пудра и ништо вештачко, блескаа и покажаа нереална убавина.

Извор: Телеграф.рс

Фото: Gulliver Image


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1