ММС

Објавено на: 09/15/21 7:39 PM

Саша Поповиќ на снимање пристигна со „бакарен ѕвер“ од 150.000 евра

Саша Поповиќ дошол на снимањето на втората емисија од шоуто „Ѕвездите на Гранд“ во неговата бесна машина, во која неодамна беше снимен во Опатија.

Поранешниот директор на „Гранд“ бил добро расположен, а како не може кога го поседува еден од најдобрите и најскапите автомобили на сцената, иако официјално е во пензија.

Станува збор за „бакарен ѕвер“, марка BMW i8, кој чини околу 150.000 евра.

Овој модел, БМВ планирал да произведува само 10 парчиња дневно, но поради побарувачката двојно го зголеми производството. Но, секако е направен во ограничен број од само 200 низ целиот свет, така што не секој може да го поседува.

Извор: Телеграф.рс

Фото: E-stock


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1