ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/14/21 9:54 PM

Можела да се избричи: Се падна во вода на Мет Гала кога ќерката на Мадона ја крена раката

Лурдес Леон пристигна на Мет Гала во розов фустан со необичен крој, но она што сите го гледаа и за што сите зборуваа на крајот беше нешто сосема друго.

Ќерката на Мадона, Лурдес Леон, на овогодинешната Мет Гала гордо ги покажа своите мускули, но и влакната на пазувите во голото издание во кое се појави. 24-годишната манекенка носеше розов фустан, кој се состоеше од градник со необичен завој преку половината и долго здолниште.

Таа е подготвена да позира за фотографите како и многу нејзини колеги, а судејќи според стилот што го избира во последно време, не и е проблем понекогаш да покажува премногу.

Лурдс одамна тргна по стапките на нејзината мајка и го привлекува вниманието на медиумите и јавноста со своите модни избори, но и ставови како оној за не-депилација, и неколку пати шокирани од нејзиното однесување во ситуации кога беше фатена како пие премногу и едвај стоеше на нозе.

Ќерката на Мадона започна сопствена линија облека за стоковната куќа „Мејси“ кога имаше само 13 години и веќе се појави во модни кампањи на светски познати брендови. Таа, исто така, неодамна откри дека една од нејзините цели во животот е да продолжи актерска кариера. Што се однесува до нејзиниот љубовен живот, таа беше во среќна врска со Џонатан Пугли во последните четири години, со кого беше снимена неколку пати во оскудни изданија.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madonna (@madonna)

Лурдес е најстарото дете на Мадона и има пет браќа и сестри, од кои четири се посвоени, додека единствениот што остана е биолошкиот син на Мадона Роко, кого го доби со Гај Ричи.

На социјалните мрежи некои  ја пофалиле нејзината одлука, додека други коментирале: „Можела да се избричи“.

Извор: Дневник.хр


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1