ММС

Објавено на: 09/14/21 5:48 PM

Од понеделник средношколците во Тетово на настава со физичко присуство

Кризниот штаб на Општина Тетово побарала од владата средношколците од понеделник 20 септември да појдат на училиште, оти состојбата со Ковид 19 се стабилизира во регионот се стабилизира

Кризниот штаб на Општина Тетово до владата денеска испратил писмено барања од понеделник децата да се вратат на настава

Инаку состојбата со вирусот во тетовско се смирува. Се намалува бројот на хоспитализирани и позитивни случаи, а смртни случаи како последица од Ковид 19 во овој регион има се помалку.

За разлика од деновиве, минатиот месец кога Општина Тетово побара одложување на наставата со физички присуство во тетовските училишта, пандемијата го достигна пикот од четвртиот бран. Во болницата имаше над 100 хоспитализирани и по десетина жртви од вирусот.

З.Д.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1