ММС

Објавено на: 09/14/21 2:02 PM

Велосипедистите од Ново Лисиче возат по нова вело патека

Новата вело и пешачка патека на двете страни на бул. Видое Смилевски Бато во населба Ново Лисиче во општина Аеродорм, е подготвена за неперечено движење на велосипедистите и патниците, информираат од Град Скопје.

Изградбата на вело и пешачката патека започна во јуни месец.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1