ММС

Објавено на: 09/14/21 7:23 AM

Љубов! Се разведе од еден милијардер, па „улови“ друг 32 години постар од неа

Реалити ѕвездата Ампика Пикстон (40) потврди дека се свршила со милијардерот Дејвид Саливан (72), поранешен сопственик на “Дејли Мејл” и “Сандеј Спорт”.

Богатството на медиумскиот магнат беше проценето на повеќе од милијарда фунти, а тој ја запросил Ампика, 32 години помлада, на нејзиниот роденден. Двајца се познавале 10 години, но сега одлучиле да се испробаат како љубовен пар, пишуваат странските медиуми.
“Да, постои голема разлики во возраста, но тие се вљубени. Ја криеја својата романса од почит кон сопствените деца и поранешните партнери, но тоа не може да се крие засекогаш. Дејвид ја запроси Ампика со прстен од 11 и половина карат. Без размислување се согласи, не можеше да одбие таква понуда “, рекол извор близок до парот за таблоидите.
Дејвид пред свршувачката помина 25 години во врска со поранешната ѕвезда на филмови за возрасни, Ема Бентон Хју, која ја назначи на позицијата потпретседател на клубот Вест Хем.

Пред Дејвид, Ампика имаше свршеник – маж кого го криеше од јавноста и чиј идентитет никогаш не го откри. Таа ја раскина веридбата во 2018 година. Пред тоа, таа беше во брак со милијардерот Марк Пикстон со кого има син.

Извор и фото: mondo.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1