ММС

Објавено на: 09/13/21 1:02 PM

Неделeн бриф посветен на Град Скопје 11.09.2021

Најновите актуелни случувања во главниот град спакувани во 10 минутниот Неделен бриф посветен на Град Скопје го слушате во овој момент. Акцентот го ставаме на следните активности кои се случија изминатата недела:

*Реновираниот бит пазар им се враќа на скопјани
*Пробивање на нова улица кај Клинички центар
*Се реконструира булеварот Крсте Мисирков кај МАНУ
*Се работи на решавање на проблемот со паркирањето во Чаир
*Реконструкцијата на патот до село Бојане
*4-тото издание на меѓународниот фестивал на светлина, Skopje Light Art District
*Скопје – кандидат за европска престолнина на културатаДоколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1