ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/13/21 11:47 AM

Полицаец со полициско возило удрил во пешак во Велес

Пешак од Велес е тешко повреден откако во него удрило патничко возило „Шкода јети”, сопственост на МВР, управувано од полициски службеник.

Како што соопшти МВР, несреќата е пријавена вчера во 07.50 часот во СВР Велес, а се случила на улицата „Панко Брашнаров”.

Возилото „Шкода јети” било управувано од полицискиот службеник В.А.(25) од Велес, а удрило во пешакот Д.Т. (75), исто така од Велес.

-Во незгодата Д.Т. здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Велес. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Велес, информира МВР.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7