ММС

Објавено на: 09/13/21 9:39 AM

До вчера се попишани вкупно 419.485 лица

Вкупно 419.485 лица, 129.614 домаќинства и 173.439 станови се попишани во првите осум дена од пописот, објави денеска Државниот завод за статистика.

Можноста за самопопишување на лица во странство, пак, досега ја искористиле – 192.538 лица.

Пописот на населението, домаќинствата и становите, кој официјално започна на 5 септември ќе трае до 30 септември.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1