ММС

Објавено на: 09/12/21 7:35 PM

Замесете леб со тиквички

Тиквичките се симбол на летото, а доколку веќе сте останале без идеи како да ги користите, ви предлагаме да замесите леб.

Овој влажен, ароматичен леб, за кој не е потребен квасец, зачинет со цимет, има речиси ист вкус како тортата од морков, а во исто време ќе внесете вредни хранливи материи во вашето тело.

За да направите да излезе што е можно вкусен, имајте неколку работи на ум.

  1. Тиквичките не треба да се лупат. Нивната тенка кора ќе даде посебна текстура на лебот.
  2. Ако сакате лебот да биде малку посув, изрендајте ги тиквичките и оставете ги во цедалка да излезе вишокот течност.
  3. Според сопствените желби, лебот можете да го збогатите со ореви, парчиња чоколадо или сушено овошје.

Една порција (парче) има 240 калории.

СОСТОЈКИ ЗА ЛЕБ:

Неколку капки маслиново масло

2 јајца

2 тиквички со средна големина

1 лажичка цимет

½ лажички прашок за пециво

½ лажички сода бикарбона

Прстофат сол

Сецкани ореви (по избор)

1 лажичка екстракт од ванила

2 чаши универзално брашно

3 лажици шеќер (во зависност од желбата, можете да го замените со стевиа)

Подготовка на леб од тиквички:

Загрејте ја рерната на 180 степени. Подмачкајте го калапот (обликувајте по желба) или користете хартија и потоа печете. Во сад измешајте брашно, цимет, сода, прашок за пециво и сол.

Во друг сад изматете ги јајцата. Додадете шеќер, масло, екстракт од ванила и ореви. Измешајте се добро и додадете ги сувите состојки.

Тиквичките изрендајте ги и додајте ги во подготвената смеса. Истурете го во калап и печете 60 минути, во зависност од јачината на рерната.

Преземено од: https://zadovoljna.dnevnik.hr/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1