ММС

Објавено на: 09/12/21 4:30 PM

Холивудски естетски операции кои ги сменија актерите до непрепознатливост

Во последните години, се повеќе познати жени одлучуваат да го поправат својот изглед со помош на естетски корекции. И додека кај некои луѓе не се ни забележуваат промените, одредени познати дами претераа, а нивниот изглед стана непрепознатлив.

Донатела Версаче

Деми Мур

Деми Мур непрепознатлива на модна ревија на почетокот од нејзината кариерата.

 

Меган Фокс

Силвестер Сталоне

Сепак, славните мажи не се спротивставија на овој тренд, па некои од нив го сменија личниот опис. Според многумина, Силвестер Сталоне претера со ботоксот.


Мајката на славниот актер, Силвестер Сталоне, исто така, не можеше да одолее на корекциите.

Зак Ефрон порано беше миленик на тинејџерките ширум светот.

Сепак, се чини дека и тој претерал со корекции, и на почетокот на годината, сите коментираа дека актерот не личи на порано, и дека не старее природно, како и дека личи на Лигњослав од популарен странски филм.

Преземено од: https://www.kurir.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1