ММС

Објавено на: 09/12/21 3:02 PM

(ВИДЕО) Визуелизација на клучката кај Визбегово

Погледнете визуелно како ќе изгледа клучката кај Визбегово, што ќе ги поврзе бул. Словенија и бил. Никола Карев, со што конечно ќе се стави крај и на честите застои и колони од автомобили, транзитни возила и камиони кои секојдневно го оптоваруваа овој потег од градот, а Скопје ќе добие уште едно функционално сообраќајно решение кое ќе го олесни движењето на возилата во тој дел од градот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1