ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/10/21 7:45 PM

За толку пари не се соблекувам ниту на маж ми – На Фејсбук се бараат нудисти да се шетаат по улица, а одговорите се неверојатни

Оглас за кастинг на агенција од Хрватска е вистински хит во регионот веќе 24 часа, бидејќи тие бараат додатоци ни помалку ни повеќе туку од нудисти, на кои ќе им бидат платени речиси 70 евра за нивната парада на шеталиштето во Риека.

Според соопштението на агенцијата, им требаат петнаесетина нудисти, кои се обврзани само да одат голи по Риека Корзо. За работа, како што е наведено, за четири часа, ќе им бидат платени 500 куни, односно малку повеќе од 66 евра. Пред снимањето, ќе се организира проба, каде заинтересираните модели ќе можат да вежбаат облечени.

“За да снимаме долгометражен документарен филм, бараме НУДИСТИ исклучиво од областа на Риека или околината. Тоа е уметнички перформанс во кој околу 15 целосно голи луѓе треба да шетаат по Шеталиштето. Хонорар: 500 куни.

Времетраење на снимање: максимум 4 часа со подготовки (проби во облека). Датум на снимање: недела 12.9. (ако временските услови одговараат). Во спротивно снимањето се одложува за првиот соодветен ден. Ги молиме заинтересираните да дојдат до сабота 11.9. до 14:00 часот, пријавување по е-пошта“, беше наведено, меѓу другото, во понудата на агенцијата, која е споделувана на социјалните мрежи цел ден.

Во коментарите под објавата, корисниците на Фејсбук добро се шегуваат со понудата, а имаше и такви кои напишаа дека паричниот надомест од речиси 70 евра е мал.

“За 500кн, дури и не го соблекувам сопругот”, напишал еден корисник, додека друг детално објаснил дека ова се малку пари за она што се бара од луѓето: “Навистина се смешни пари за такво нешто. Кој и да бил обучен на станицата знае колку е здодевно и студено да се снима четири часа (бидејќи долго стоите во мирување чекајќи ја сцената, седејќи таму каде што ќе се најдете, често на бетон. Додадено и тоа помалку облека и не срам (бидејќи кој се срами нема ни да се појави). Надоместокот треба да биде неколку пати повисок“, рекла таа.

Извор: Блиц.рс

Фото: Профимедиа


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1