ММС

Објавено на: 09/10/21 1:38 PM

(Видео) Како се спасуваа пациенти преку прозор и експлозијата во тетовската болница

На Тик Ток се појавило видео, а новинарот Фуркан Салиу го постираше на неговиот Фејсбук профил од  сигурносните камери во болницата во Тетово.

На видеото се гледакако се евакуираат пациенти преку прозор и како во моментот сеслулила експлозија, која молњевито го проширила огнот.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1