ММС

Објавено на: 09/9/21 7:50 PM

Ако сакате да го сочувате бракот пазете од десетти септември до седми октомври – Венера е во Скорпија, почнува лудило

Кога Венера е во Скорпија, можеме да очекуваме дека целата „нечистотија“ ќе излезе на површина, особено кога станува збор за партнерства.

Венера во Скорпија бара многу

За оваа Венера, љубовта е еднаква на болка. Таа е сурова и страсна. Тој бара се од својот партнер, но дава иста сума. Самата Венера владее со нашите вредности кога станува збор за љубовта, и тоа е местото каде што некои ќе доживеат големи промени.

Оваа Венера е тешка, но дава многу

За време на своето движење, Венера ќе има квадрат со Плутон, кој ќе донесе големи сексуални апетити, љубомора и голема потреба за контрола. Сето ова води кон дискусии и сериозни расправии во партнерствата.

Четири знаци ќе се тресат

Овој аспект најмногу ќе го почувствуваат Бик, Лав, Скорпија и Водолија.

Уран е деструктивна планета и не е тактична

На 19 септември Уран ќе и пријде на Венера и ќе побара од нас промени во врските, но и промени во нас. Уран е деструктивна планета која не е тактична. Советот е да се воздржите од ненадејни промени ако е можно. Овој допир на Венера и Уран најмногу ќе го почувствуваат знаците за фиксирање, особено Бикот кој не сака промени.

Тајните излегуваат на виделина

На виделина ќе излезат многу скриени тајни. За време на овој транзит на Венера преку знакот на Скорпија, не треба да влегувате во површни врски. Оваа Венера нема ни да ви дозволи да го направите тоа. Сега, ако сретнете некого, не може да се криете, датирањето е до крај до најмрачните делови на нашата душа.

Ова е период врска за една ноќ

Сите ќе бидеме соблечени до крај. Исто така, оваа Венера сака секс и врски без обврски (оние за една ноќ), па ако сакате да го пробате тоа, сега е идеално време за тоа.

Но, внимавајте да не ја изгубите главата! Откако Венера во Скорпија ќе ви падне под кожа, тешко е да заборавите и барате се повеќе!

Оваа Венера најдобро ќе ја почувствуваат Скорпија, Рак и Риби, а Водолиите, Биковите и Лавовите ќе паднат малку потешко.

Извор: Стил.курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1