ММС

Објавено на: 09/8/21 8:46 PM

(Видео) Гори модуларната болница во Тетово – пациентите се евакуираат

Во модуларната болница во Тетово околу 21 часот избувна пожар.

Во моментов на терен се противпожарни екипи, но во гаснење на пожарот и во евакуирање на пациентите помага и болничкиот персонал. Вклучени се и голем број граѓани.

Засега се уште не е позната причината за пожарот, ниту има потврда за починати пациенти.


МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1