ММС

Објавено на: 09/8/21 12:24 PM

Бритни конечно ќе биде слободна? Нејзиниот татко побарал од судот потполно прекинување на старателството

Џејми Спирс побара од судот во Лос Анџелес да го прекине тринаесетгодишното старателство над неговата ќерка, поп-ѕвездата Бритни Спирс, објавија светските медиуми.

Како што е напишано, тој испрати поднесок до судот во август, во кој ја изрази својата желба да се откаже од улогата на старател, а во новиот документ прецизира – сега побара од судот целосно да го прекине старателството.

Тој изјави дека Бритни „има право судот сериозно да размисли дали е потребно старателство“, и дека нејзините околности се промениле „до тој степен што основите врз кои тој добил старателство веќе не постојат“, пренесуваат странските медиуми.

Џејми Спирс е на суд од 2008 година, според судската одлука за неговата ќерка. Во јуни оваа година, Бритни на судското рочиште рече дека старателството е навредливо и понижувачки, а таа исто така побара од нејзиниот татко да му се одземе правото да управува со нејзиниот имот вреден 60 милиони долари. Судското рочиште за расправање за барањето на Бритни Спирс е закажано за 29 септември во Лос Анџелес.

Извор: Пинк.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1