ММС

Објавено на: 09/7/21 8:05 PM

(ВИДЕО) Синот на Ханка Палдум познат по инциденти – Дрогиран прегазил три лица

Според босанските медиуми, синот на пејачката Ханка Палдум, Мирзад Бркиќ бил уапсен во Неум бидејќи нападнал девојка (26) и ја принудувал на секс, и да потсетиме, тој во неколку наврати досега беше во центарот на вниманието на јавноста поради разни инциденти.

Бркиќ до сега во неколку наврати беше во центарот на вниманието на јавноста поради конфликти со законот. Имено, пошироката јавност првпат слушна за неговото име во 2014 година, кога со автомобил удри во тројца пешаци, од кои двајца се тешко повредени.

Откако Мирзад, дрогиран со амфетамини, прегази три жени на автобуската станица со својот теренец и сериозно ги повреди, судот нареди негово задолжително лекување. Како што тогаш објавија медиумите, пејачката го испратила на рехабилитација во најдобрата клиника во Германија.

Тој беше осуден на две години затвор за споменатата сообраќајна незгода во 2016 година, а пејачката го бранеше својот син во догледно време, тврдејќи дека казната е престрога.

Бркиќ наскоро повторно имаше проблеми со законот. Истата година, поточно во 2014 година, тој беше уапсен откако кај него беа пронајдени „рекорд“ пиштол со рамка без куршуми, пакет хероин, сребрени обетки и ѓердан.

Како што пишуваше тогаш Новости, Џанин Дедајиќ (27) беше уапсен заедно со него при контрола на голфот на Бркиќ, а во негова близина беа пронајдени две пакетчиња марихуана и ЦС спреј.

Ранет во пукање

Синот на славната пејачка беше ранет во ногата во 2011 година. Медиумите тогаш изјавија дека се работи за мафијашка пресметка. Неколку години претходно, тој беше повреден во тепачка.

„Во август 2005 година, Мирзад, заедно со Мевлудин Велагиќ, беа тешко повредени во масовна тепачка пред ресторанот„ Боеми“во центарот на Сараево“. Според тогашните информации објавени од полицијата, Мевлудин и Мирзад биле претепани од Един Бачиќ и Алмир Бајровиќ, обезбедување во „Боеми“, пишуваа тогаш медиумите.

Извор: Нова.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1