ММС

Објавено на: 09/6/21 10:15 PM

Пуканки со вкус на лубеница: Најмалите ќе ги обожаваат

Ова се сосема различни, посочни и летни пуканки!

Можеби звучи чудно и необично да се спремање, но е многу лесно.

Потребни ви се следниве состојки:

-пченка

– 3/4 парчиња лубеница.

– лажица кокосово масло.

Ставете ја пченката во тава за пржење, додадете неколку парчиња лубеница и додадете го кокосовото масло. Тавата поклопете ја со капак и почекајте додека испука целата пченка, па послужете.

Извор: Информер.рс

Фото: Pixabay


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1