ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/6/21 9:02 PM

(ВИДЕО) Сцени кои страшно потсетуваат на смртта на принцезата Дајана – Премиерата на филмот за Хари и Меган предизвика жестоки реакции

Британското кралско семејство повторно ќе биде во центарот на вниманието, бидејќи денеска е премиерата на контроверзниот ТВ филм „Бегство од палатата“. Филмот зборува за принцот Хари и Меган Маркл и нивното напуштање на кралското семејство по раѓањето на нивниот син Арчи.

Медиумите потсетија на трејлерот за објавување на филмот, во кој Меган Маркл доживува сообраќајна несреќа, а сцените страшно потсетуваат на смртта на принцезата Дијана. Маркл е во превртен автомобил, а околу возилото има папараци.

Очајниот принц Хари ја пробива толпата пред да ја отвори вратата на автомобилот, а повредената Меган го моли да и помогне. Но, несреќата се уште е само кошмар на Хари. Овие сцени предизвикаа жестоки реакции и од британската и од светската јавност.

Исто така е интересен детал што принцот Вилијам е прикажан како негативец, а неговиот помлад брат го обвинува дека не зборува за расизмот со кој се сретнала неговата сопруга во кралското семејство.

“Проблемот не е во бојата на кожата, туку во културата. Меган е Американка. Таа се однесува како славна личност, а не член на кралското семејство”, му вели принцот Вилијам на својот брат во трејлерот за контроверзниот нов филм. Лутиот принц Хари го обвинува дека не зборува за расизмот со кој се соочи Меган, а тоа се очекува од него како иден крал.

Оваа драма ќе ги открие „вистинските детали“ зад одлуката на кралската двојка да го напушти кралското семејство и се што им нуди таквиот начин на живот. Целиот заплет, како и дијалозите, се базираат на се што кажа поранешната војвода и војвотка од Сасекс за време на интервјуто со Опра Винфри.

По напуштањето на кралското семејство, принцот Хари и Меган Маркл се преселија во Канада, каде што ја најдоа среќата заедно со своите деца, синот Арчи и ќерката Лилибет.

https://www.youtube.com/watch?v=YCWVDn2Xku8&feature=emb_title

Извор: Б92.нет

Фото: Профимедиа


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7