ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/6/21 3:24 PM

Двајца училишни директори од Велес заболеле од Ковид

Еден директор на основно училиште и еден од средно во Велес, се позитивни на Ковид- 19, додека има и тројца заболени основци и шест средношколци. Два класа од гимназијата се пратени во изолација. Во изолација се и осум основци. Со потврден Ковид се и еден наставник и по еден педагог, псиголог и хигиеничар во велешките основни училишта.

Ова, како што денеска оцени градоначалникот на Општината Велес, Аце Коцевски значајно не влијае врз одвивањето на наставата со физичко присуство.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1