ММС

Објавено на: 09/6/21 10:22 AM

Вчера се чувствував горд граѓанин на Македонија, после 20 години стартуваше пописот, рече Заев

Премиерот Зоран Заев денес беше дел од промовирање на поштенска марка, по повод 30 години од независноста на државата. Тој беше запрашан и за негово мислење околу пописот, кој стартуваше вчера.

-Вчера се чувствував горд граѓанин на Македонија, затоа што после 20 години исклучително успешно стартуваше пописот. Сите видовме во што што се состои прашалникот, дека се само статистички податоци, затоа што и во време на пандемија може да се спроведе, се одржуваат физичкиуте дистанци. Постојат флексибилни алатки да се спроведе. Првиот ден е исклучително охрабрување за успешен попис. Секако имаме уште денови, до 30 септември. Верувам дека како податоци ке бидатс ериозен индикатор за уште поуспешен раст и развој на нашата земја, рече Заев.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1