ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/5/21 9:30 PM

Русинка спасила мечка, сега и е совозач кој не користи појас

Дваесет и четиригодишна Русинка Вероника Дичка од Новосибирск никогаш не патува сама. Некој би помислил дека има дечко или пријателка со која е неразделна, но нејзин совозач е ни помалку ни повеќе – хималајска мечка.

Топтижка, како што се вика мечката, мирно седи во совозачкото седиште, а Дишка вели дека никогаш не го вози во кафез.

„Кога патуваме со автомобил, Топтижка се однесува сосема мирно, иако некогаш сака да си игра со сигурносниот појас“, изјави 24-годишната Русинка за Дејли Мејл.

Додава дека тој „секогаш има позитивен став кон патувањата со автомобил поради својата љубопитност.

– Тој е љубопитен, најмногу го интересира воланот. Сака да го пали и гаси светлото со носот – вели Дичка.

Двајцата се сретнале кога неговата сопственичка ја замолила да и помогне околу грижата за мечкта и оттогаш секој ден се заедно. Вероника не се плаши од мечката, туку се чувствува сигурно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Veronika Dichka (@dichkaaaaa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Veronika Dichka (@dichkaaaaa)

 

Извор: 24sata.hr/Dailymail.co.uk

Фото: Инстаграм, newsdirectory3.com


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1