ММС

Објавено на: 09/5/21 8:59 AM

Сонцето ќе ни се смее до пладне – Попладне дожд, грмежи и ветер

Според најавите од УХМР сонцето денес ќе ни се смее до попладне, бидејќи попладне се очекуваат дожд и грмежи.

– Времето денеска ќе биде со дожд и грмежи, позастапена нестабилноста ќе има во јужните делови од земјава,  каде врнежите ќе бидат пообилни (над 15 л/м2). Максималната температура ќе достигне до 26 степени. УВ индексот изнесува пет, велат од УХМР.

Утре дождот и грмежите и ветерот ќе продолжат, претежно во западните делови.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1