ММС

Објавено на: 09/4/21 4:10 PM

(Видео) Хаос во Цетиње: Масовна тепачка, пробиен полицискиот кордон

Ситуацијата во Цетиње по повод устоличувањето на митрополитот Јоаникиј излезе од контрола. Лавина комити упадна во полицискиот кордон кој беше буквално совладан.

Цетиње во моментов е град во кој се вперени очите на целиот регион. Устоличувањето на митрополитот Јоаникиј предизвика голема бура кај населението во Црна Гора.
Поради можни конфликти, моментално се на терен силни полициски сили, а пристигнаа и оклопни возила.

Колку е драматична ситуацијата и колку излегла од контрола, сведочат снимките што се споделуваат на социјалните мрежи на секои неколку минути.

Извор: objektiv.rs

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1