ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/4/21 7:52 AM

Свежо утро во пресрет на потопол ден со максимални 32 степени

За денеска метереолозите најавуват сончево време, со мала до умерена облачност, утрото свежо, а преку ден нешто потопло. Во крајните југоисточни делови ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер од јужен и југозападен правец. УВ=7. Максималната темепратура ќе се движи од 22 до 32 Целзиусови степени.

Утре променливо облачно, уште од раните утрински часови со локални врнежи од дожд, а преку денот на повеќе места ќе биде нестабилно со поројни врнежи. Понестабилно со пообилен дожд и грмежи ќе биде во јужните делови од земјава, каде температурата значително ќе се намали. УВ=4. Температурата ќе се движи од 14 до 26 степени.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7