ММС

Објавено на: 09/1/21 3:19 PM

Пожар во зграда во Аеродром, експлодирале и две плински боци

Пожар избувна денеска во подрумските простории во зграда на улицата „23 октомври” во Аеродром. Причината за пожарот уште е непозната, но по негово настанување, експлодирале и две плински боци.

Како што информира за МИА, командир на тимот на Територијална противпожарна единица, Среќко Чимевски, со настанување на пожарот, граѓаните пријавиле и силна експлозија, по што е утврдено дека експлодирале плински боци.

Според очевидците, пожарот настанал или од заварување, или од дотраена инсталација.

На терен интервенирале две противпожарни возила и десет пожарникари обезбедени со кислородни боци. Пожарот е локализиран во првата фаза, а во моментов се проверува дали е целосно изгаснат.

МИА

 

 

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1