ММС

Објавено на: 09/1/21 10:33 AM

Ова беа 20 тажни месеци и осум години влечење по судови – Познати деталите за враќање на синот на Северина

Зад Северина Вучковиќ, како што и самата изјави вчера за Слободна Далмација, стојат најтажните и најтешките 20 месеци од животот и осум години влечење во судовите.

Но, таа моментално блеска од среќа, а не можеше да ја запре ниту на концертот во Црна Гора во неделата, кога со широка насмевка на лицето најавувајќи ја песната „Родено мое“,  рече : “Не можам да ви кажам за што станува збор, но детето се врати дома. Вие сте први што знаете, тоа се уште не е објавено. Ви благодариме за поддршката на сите. Пееме со радост!“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DOĐI MACO 🐈 (@rafarelo_rosero)


Таа денес објави заедничка фотографија со синот Александар, но тој ќе дојде кај Северина оваа недела и ќе биде со неа 14 дена.

Истиот извор, за Слободна Далмација, кажал дека пресудата била донесена на 5 јули, а била испратена до странките во август.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DOĐI MACO 🐈 (@rafarelo_rosero)


Отсега малолетниот син на Северина и Милан Поповиќ, според конечната пресуда на сплитскиот суд, ќе живее со својата мајка 14 дена во нејзината резиденција во Загреб, а исто време со неговиот татко, исто така на неговата регистрирана адреса во Загреб, што значи дека Поповиќ не може да го однесе однесе во Србија.
Укината е и алиментацијата,  никој нема да плати никому алиментација, имајќи предвид дека детето ќе живее еднакво со секој родител.

– Конечната пресуда за Сплит, која ја потврди мојата жалба, потврдува дека првостепената пресуда со која ми беше одземено детето никогаш не требаше да биде донесена, бидејќи немаше причина за тоа. По ова мое страшно искуство со поединци од хрватските институции, сакам да им помогнам на другите жени кои делат слична судбина, заробени во мрежа на клиники, експерти, центри, негуватели, директори на училишта и судови, изјави Северина за „Слобода Далмација“ во понеделникот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1