ММС

Објавено на: 09/1/21 7:00 AM

На училиште со чадор – УХМР најавува дожд и ветер

На првиот училишен ден ќе заминете со чадор.. Такви се најавите од УХМР. Од таму информираат дека во државава денеска ќе преовладува сончево време со умерена облачност. Попладне  облачноста ќе се зголеми и ќе има појава на пороен дожд и грмежи со засилен ветер од северозападен правец.

Максималната тепература ќе биде до 32 степена. а УВ индексот- 6.

Според УХМР во четврток ќе продолжи да дува ветер, ќе падне дневната температура за неколку степени. Во сабота, пак, во попладневните часови ќе има краткотраен дожд, а во недела ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1