ММС

Објавено на: 08/31/21 6:56 PM

Реал Мадрид го доби посакуваниот Французин

Килијан Мбапе ќе мора да почека до следното лето, а ова на „Сантијаго Бернабеу“ доаѓа еден од најголемите светски таленти, Едуардо Камавинга.

Реал Мадрид и Рен постигнаа договор за трансферот на 18-годишниот играч од средината на теренот, кој ќе го задржи Камавинга во Мадрид до 2027.година. „Кралскиот клуб“ на Французите ќе мора да им исплати околу 35 милиони евра.

 

За услугите на Камавинга во летниот преоден рок беа заинтересирани и екипите на Манчестер Јунајтед и Париз Сен Жермен, но не беа подготвени да излезат во пресрет на барањата на Рен, за разлика од Реал Мадрид.

Камавинга е второто официјално засилување за Реал Мадрид по пристигнувањето на некогашниот фудбалер на Баерн Минхен, Давид Алаба.

 

 

Фото:

Twitter


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1