ММС

Објавено на: 08/31/21 1:54 PM

(Видео) Не помигнаа молитвите, ни чудо не го спаси – Актерката Шерон Стоун го загуби внучето на 11

Внучето и кумче на холивудската актерка, Шерон Стоун, 11-месечната Ривер, починаа само неколку дена откако беше пронајден во лулката со тешка слабост на органите, по што заврши во кома.

Познатата 63-годишна актерка во понеделникот објави трагична вест на Инстаграм и прикачи видео од малото момче и накратко напиша: „Ривер Вилијам Стоун. 8 септември 2020 година – 30 август 2021 година. ‘

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone)

Ривер беше најмладото дете на брат и на Шерон, Патрик и неговата сопруга Таша, кои живееја во Охајо со своите три деца.

Стоун не сподели никакви други информации за тоа што точно се случи со Ривер – во петокот таа само откри како доживеал целосен дефект на органите и како ќе му треба „чудо за да преживее“.
„Молете се за него, ни треба чудо“, напиша Шерон покрај фотографијата на момчето кое се бори за живот поврзан со бројни медицински апарати во детската болница во Санкт Петербург.

И неговата мајка Таша минатата недела побара молитва од пријател на Фејсбук:

„Ова е најтешката работа што некогаш сум ја објавил, но ве молам сите, молете се силно за Ривер“.
„Ме убива секоја секунда, само сакам да го вратам моето слатко момче“, напишала скршената мајка, додавајќи дека лекарите и рекле дека дури и да се разбуди од кома, никогаш повеќе нема да биде истото.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone)


Ниту Таша ниту Патрик се уште не ја коментирале смртта на нивниот син, така што деталите за причината за неговата болест не се познати.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1