ММС

Објавено на: 08/31/21 1:43 PM

Некој го ограбил манастирот во Ѓуриште, светиниколско, полицијата го бара крадецот

СВР Штип информира за кражба на пари од манастир.

-Вчера во 10.30 часот во Полициската станица Свети Николе, било пријавено дека во периодот од 15.05.2021 до 28.08.2021 непознат сторител одзел пари од Манастирот ,,Св.Богородица“ во место викано ,,Ѓуриште“, светиниколско. Се работи на расчистување на случајот, велат од СВР Штип.

Фото: wikipedia.org


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1